دانلود بک آپ های Akeeba

دانلود بک آپ های Akeeba
دانلود بک آپ های Akeeba

دانلود بک آپ های Akeeba با استفاده از Filezilla

این مقاله به شما می آموزد که چگونه با استفاده از برنامه Filezilla ، که مختص دانلود با کانکشن FTP  است، بک آپ های سایت جوملایی خود را که توسط Akeeba  گرفته اید، دانلود نمایید. این آموزش قابل استفاده در سیستم عامل های ویندوز، OSX  و لینوکس است.

 با استفاده از این نرم افزار و پیکربندی آن، می توان به راحتی به یک سایت جوملایی متصل شده و بک آپ های تولید شده توسط Akeeba  را دانلود نمود.

نحوه نصب Filezilla

با استفاده از لینک زیر می توان نسخه برنامه برای سیستم عامل های ویندوز، OSX  و لینوکس را دانلود کرد:

Filezilla Installers for Windows, OSX and Linux

وقتی که فایل را دانلود کردید، به شیوه معمول آن را نصب کنید. اطلاعات اضافه برای دانلود و نصب برنامه را می توانید از Filezilla FAQs دنبال کنید.

نحوه پیکربندی Filezilla

قبل از استفاده از برنامه، ممکن است بخواهید فولدری را برای نگهداری بک آپ ها در کامپیوتر خود ایجاد کنید. برنامه را مثل سایر برنامه ها باز کنید. صفحه زیر نمایش داده می شود.

دانلود بک آپ های Akeeba
دانلود بک آپ های Akeeba

بر روی گزینه " New Site" کلیک کنید، این کار ورودی جدیدی را در لیست سایت ها درست می کند که در قسمت چپ پنجره می توانید آن را ببینید. نام پیش فرض برای آن " new site" خواهد بود، اما بهتر است تا آن را به نام سایتی که قصد اتصال به آن دارید تغییر دهید.

دانلود بک آپ های Akeeba

در مرحله بعد، قسمت راست فرم را کامل کنید، اطلاعات زیر درخواست می شود:

  1. هاست: معمولاً در قالب websitename است، بطور مثال: ftp.newsite.com
  2. Login Type: Account
  3. User: نام حساب کاربری ftp که توسط وب هاست و یا طراح تنظیم شده است.
  4. Password: رمز این حساب کاربری
  5. Account: مثل User

سپس بر روی تب advanced  کلیک کنید.

دانلود بک آپ های Akeeba

در این قسمت، دو عنصر باید تکمیل شوند.

  1. Default Local Directory:: بر روی گزینه " browse " کلیک کنید تا فولدری که می خواهید فایل های دانلود شده ذخیره شود را مشخص کنید.
  2. Default Remote Directory: مسیر منتهی به مکان بک آپ سایت باید توسط آدرس زیر اضافه شود:

/public_html/administrator/ components/com_akeeba/backup

بر روی گزینه " Connect " کلیک کنید تا تغییرات را ذخیره کرده و به حساب سایت متصل شوید.

توجه: در استفاده بعدی از Filezilla، بر روی آیکن Site Manager کلیک کرده، سپس بر روی آیکنِ زیر My Sites کلیک کنید تا ارتباط را مجدداً شروع کنید.

دانلود فایل بک آپ

تنظیماتی که در قسمت advanced  اضافه کردیم، باعث می شود تا پوشه محلی یا local  در قسمت چپ برنامه وپوشه بک آپ سرور، در قسمت راست برنامه قرار بگیرد (ممکن است در برخی از سیستم ها ترتیب چینش برعکس باشد).

به مثال زیر توجه کنید:

دانلود بک آپ های Akeeba

بر روی فایل بک آپ مورد نظر خود در پنجره سمت راستی کلیک کرده و از منویی که باز می شود، download  را انتخاب کنید. با نمایش یک نوار پیشرفت در پایین پنجره، برنامه شروع به دانلود فایل خواهد کرد.

دانلود بک آپ های Akeeba

وقتی دانلود کامل شد، فایل در پنجره سمت چپی نمایش داده می شود.

دانلود بک آپ های Akeeba

بستن کانکشن

وقتی تمامی فایل های موردنظرتان را دانلود کردید، باید ارتباط FTP با سرور را ببندید. همان طور که در تصویر نشان داده شده است، می توانید این کار را با کلیک بر روی آیکن " disconnect " انجام دهید.

دانلود بک آپ های Akeeba

در انتهای این لیست ، با برنامه QR & Barcode Scanner که برای سیستم عامل اندروید و برنامه QR Code Reader & Barcode Scanner Free که برای ios و توسط Gamma Play منتشر شده است، آشنا می شوید.

همان طور که از نامش نیز مشخص است، این اپ علاوه بر  QRکد، بارکد ها را نیز اسکن کرده  و قابلیت جستجو کالاها در اینترنت برای پیدا کردن مناسب ترین قیمت را نیز فراهم می کند. ویژگی جالبی که این نرم افزار دارد، این است که اگر  QR کد حاوی اطلاعات یک مخاطب باشد، می تواند آن را به عنوان مخاطبی جدید در گوشی شما دخیره کند. همچنین قادر است تا همین کار را با شبکه های wi-fi، تاریخی در تقویم، اطلاعات کالا، پیام های متنی و غیره انجام دهد.

بنابرین، برنامه ای بسیار کاربردی برای اسکن QR کد به شمار می رود. در حال حاضر، بالاتر از 1 میلیون نظر در فروشگاه گوگل برای آن نوشته شده است و امتیازی بیشتر از 4 از 5 ستاره دارد. در فروشگاه اپل نیز، امتیازی برابر 4.7 از 5 دارد.


مرجع: سایت visiondesignservices.com
بیشتر بخوانید:

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

  1. بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
Tags

Related Articles